Dijital Pazarlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

01. Dijital pazarlama nedir?

Dijital pazarlama, internet ortamında hizmet ve ürünlerin tanıtılabileceği günümüz teknoloji imkanlarının sonuna kadar kullanılarak yüksek oranda getiri sağlayan pazarlama yöntemidir. Dijital pazarlama, bir şirket ya da markanın internet ortamındaki varlığını sürdürebilmesi için verilen pazarlama süreçlerini kapsar. Geleneksel medya anlayışına göre büyük avantajı olan dijital pazarlama trend olan pazarlama şeklidir.

02. Dijital pazarlama çalışmaları neleri kapsar?

Dijital pazarlama ürün ve hizmet kategorisinde yer alan tüm çevrimiçi aksiyonlardan oluşmaktadır. Çevrimiçi alanlarda hizmet verilen markanın konumlandırılması ve şirket itibarı ile bilinirliğin artırılması için yapılan tüm faaliyetler dijital pazarlamanın kapsamındadır. Dijital pazarlama ile bir markanın internette var olması ve faaliyetlerini sürdürebilmesini sağlayan stratejileri barındırması bakımından çok önemlidir.

03. Dijital pazarlama ajansı ile çalışmanın avantajları nelerdir?

Profesyonel bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmanın birçok avantajı vardır. En önemlisi de zamandır. Şirketler internette var olma mücadelesini kendi bünyelerinde yapabilmeleri çok zordur. Dijital pazarlama ajansı, pazarlama aksiyonlarını en iyi şekilde kullanarak maksimum faydayı sağlayarak markanızı birkaç adım öteye taşıyabilir. Bu şekilde geleneksel pazarlama anlayışından sıyrılarak günün koşullarına ayak uydurabilirsiniz.

04. Dijital Pazarlama Teknikleri Nelerdir?

Günümüz teknolojisinde en çok kullanılan dijital pazarlama teknikleri arasında; arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motoru pazarlaması (SEM), dijital içerik pazarlaması, elektronik posta pazarlaması ve sosyal medya optimizasyonu ve pazarlaması şeklinde ayrılmaktadır. SEO ile arama motorlarında daha ön sıralara çıkabilirsiniz. Sosyal medya optimizasyonu ile de ürün ve hizmetlerinizi müşterilere pazarlayabilirsiniz.